Bentley 90 років у строю (продовження)

Та ще й переможе з величезним відривом: досягне столиці Великобританії тоді, коли поїзд не доїде й до протоки Ла-Манш. Джентльмен стримав своє слово, незважаючи на те що довелося довго шукати автозаправну станцію, до того ж лопнула шина. По сільських французьких дорогах Bentley мчався з неймовірною швидкістю. Барнато-переможець ухвалював поздоровлення в Лондоні, а експрес тільки під’їжджав до переправи в Кале.
Незважаючи на голосні гоночні тріумфи, продавалися автомобілі не занадто успішно, і компанія не одержувала прибутки. Адже коштували Bentley неймовірно дорого —  приблизно, як 15 доступних Ford Т. Врятував марку Вульф Барнато, який одержав спадщину й викупив контрольний пакет акцій. Саме йому належить ідея створення самого знаменитого Bentley того часу —  4 Litre Blower. Справа в тому, що Blower був занадто неповоротким на звивистих трасах, а 4 Litre не вистачало кінських сил. І тоді Барнато вирішив оснастити його механічним компресором, хоча Уолтер Бентлі категорично виступав проти цього.

Потужність підскочила до 175 к. с, а швидкість — до 200 км/год. Однак «апетит» двигуна виявився величезним —  102 л/100 км проти 16 л/100 км в атмосферної версії. Для участі в перегонах було потрібно випустити мінімум 50 автомобілів, тому зібрали 54. Але в 1930 році обоє Blower у Ле-Мане зійшли, так і не добравшись до фінішу, що було провалом на тлі тріумфу Speed Six. Єдиним досягненням стало друге місце в Гран-прі Франції.
Вінцем винаходу Уолтера Оуена Бентлі стала модель 8 Litre —  один із кращих представницьких автомобілів свого часу. При колісній базі в 3658-3962 мм ( залежно від модифікації) він став найбільшою британською машиною. Рядова «шістка» обсягом 8,0 л відрізнялася надзвичайною тишею й плавністю роботи, але при цьому розвивала 220 к. с. Автомобіль спокійно досягав 160 км/год і при цьому був дуже комфортабельним. Bentley 90 років у строю
Усього зробили лише 100 цих машин із самими ексклюзивними кузовами від ательє Murphy, Mulliner і Gurney Nutting. Переможний хід Bentley перервала депресія 30-х років минулого століття. Дорогі автомобілі майже ніхто не купував. Компанія виявилася на грані банкрутства, і засоби Вульфа Барнато вже не могли її врятувати. Зненацька акції Bentley викупила нікому не відома фірма British Equitable Central Trust. Незабаром виявилося, що за нею стояли конкуренти з Rolls-Royce. Спочатку нові власники навіть залишили керувати компанією Уолтера Бентлі. Але він не був згодний з новою корпоративною політикою —  звільнився в 1935 році. Адже нові Bentley вирішили робити на платформі Rolls-Royce, їх навіть стали робити на тій же фабриці в Дербі. Однак якщо для Rolls-Royce було прийнято наймати водія, то Bentley проектували як автомобіль для активного водія.
Так, в 1933 році з’явилася модель 3 Litre, що має багато загального з Rolls-Royce 20/25. Її створили спортивнішою, але вона не була настільки екстремальною, як попередники. Ставку зробили на розкіш, і вона одержала прізвисько «тихий спорткар». Автомобіль схвалив і Уолтер Бентлі —  назвав його найкращим із усіх автомобілів марки. Під капотом установили 3, 7-літрову «шістку» потужністю 110 к. с, яка дозволяла розвинути 145 км/год. Гарній динаміці сприяла мала маса —  1140 кг. Усього випустили 1177 Bentley 3 Litre, a на зміну йому прийшла модель 4 Litre з 4, 2-літровим 125-сильним двигуном.

З великої кількості кузовів слід відзначити надобтічне купе від ательє Pourtout, випущене в єдиному екземплярі. В 1937 році його придбав грецький банкір Андре Ембірікос. На німецькому автобані він зміг розігнатися до 190 км/год, а в 1949 році навіть посів шосте місце в Ле-Мане.
Безпосередньо перед Другою світовою війною Bentley показали нову модель Mkv, але встигнули випустити всього 15 автомобілів.
Потім підприємство в Дербі зайнялося виготовленням авіаційних двигунів Rolls-Royce. А в 1946 році з’явився вдосконалений Mkvi. Спочатку під капотом залишили довоєнну 4, 2-літрову «шістку», а потім з’явився й новий 4, 5-літровий 150-сильний мотор.
З ним Mkvi досягав 160 км/год і розганяв до 100 км/год за 15 с. Публіка позитивно сприйняла модель —  було продано понад 5000 автомобілів. З 50-х років уніфікація з Rolls-Royce стала ще більшою — використовували загальні двигун, трансмісію, ходову. Новий Bentley R-Type 1952 року не занадто відрізнявся від Rolls-Royce Silver Wraith. І лише спеціальні модифікації робили його особливим. В Bentley створили неймовірно гарне й швидкісне купе Continental з нахиленими задніми стійками. Зробили всього 207 R-Type Continental, причому серед них немає двох однакових автомобілів. Усі кузови спроектували в ательє Mulliner, а відрізнялися вони невеликими деталями.
Виготовляли їх з алюмінієвого сплаву, тому маса склала всього 350 кг. Особливий 4, 9-літровий 175-сильний мотор забезпечував непогану динаміку. Розгін до 100 км/год займав 13 с, а максимальна швидкість —  190 км/год. Уперше поряд з 4-східчастою механічною трансмісією запропонували 4-східчастий «автомат».

Традиція створювати ексклюзивні купе продовжилася аж до середини 60-х років. В 1955 році представили S1 Continental. Він разюче відрізнявся від седана, який був копією Rolls-Royce Silver Cloud. Потім пішли S2 і S3 з новим 6, 2-літровим V8 потужністю 200 к. с. Але з кожним роком Continental замовляли усе менше й менше, ніж чотирьохдверні моделі.
Представлений в 1965 році Bentley T1 майже повністю копіював Rolls-Royce Silver Shadow. Звичайно, його оснастили й двохзонним клімат-контролем, і дисковими гальмами, і незалежною підвіскою всіх коліс, і електроприводом передніх сидінь. Серед власників марки були монархові особи й кінозірки. Зміни прийшли в 1980 році разом з моделлю Mulsanne.
Адже поряд зі звичайним варіантом з’явилася й модифікація з турбонаддувом потужністю 300 к.с. Вона легко розганялась до 100 км/год за 7 с і розвивала 217 км/год. Незабаром додали 385-сильний варіант із поліпшеними підвіскою й гальмами. А потім лінійку поповнило купе Continental, максимальна швидкість якого склала 270 км/год. Будучи сучасною, компанія залишилася вірною традиціям. Усі автомобілі збирали вручну, а їх салон декорували дорогою шкірою Connolly і горіховим деревом.
Тандем Rolls-Royce і Bentley розпався в 1998 році, коли їх поділили між собою концерни BMW і Volkswagen. Нові власники освіжили модельний ряд —  представили седан Arnage і менш дороге сімейство Continental GT. Особливу увага заслуговує єдиний у своєму роді Bentley State Limousine для королеви Єлизавети II. Згадали й про автомобілі з індивідуальними замовленими кузовами —  показали ексклюзивний Bentley Continental GT Zagato. А в 2001 році відродили й Bentley Boys: повернення зелених болідів ознаменувалося вже шостою перемогою в Ле-Мане через два роки.
Зараз Bentley робить автомобілів більше, ніж колись за всю історію марки. Своє 90-річчя вона святкує з новим флагманом Mulsanne. До 2012 року всі моделі Bentley зможуть працювати на біопаливі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*