Історія компанії Coca-Cola

Історія Coca-Cola починається в 1886 році. Керівник невеликої фірми, що займалася фармацевтичним бізнесом, Джон Стіт Пембертон якось вирішив зварити сироп, яким почастував свого друга – бухгалтера Френка Робінсона. Той же, у свою чергу, порадив Пембертону записати рецепт цього чуда-напою. Спочатку Кока-Кола продавалася не дуже добре – усього лише дев’ять склянок за один день, однак, досить швидко напій набрав високу популярність, і реалізація продукції значно зросла.

До кінця 1886-го Кока-Кола стала «газованою». Ходить слух, що одного разу житель півдня, що проходив повз, заглянув в аптеку, де продавалася Кола. Продавцеві було лінь іти в інший кінець аптеки, щоб набрати води, і він запропонував змішати содову з інгредієнтами Coca-Cola. Відвідувач прийшов у такий захват, що незабаром уся продукція під брендом Коли продавалася винятково в «газованому» варіанті.

Coca-ColaУ цьому ж 1886 році у винахідника Coca-Cola – Джона Стіта Пембертона, різко погіршилося здоров’я, у результаті чого він був змушений продати весь свій бізнес, все обладнання, а також секретний рецепт популярного напою. За свій винахід, який у майбутньому змінить увесь світ, Пембертон одержав усього лише 2 000 доларів. Він помер в 1888 році й був похований на цвинтарі для бідняків.

У січні 1893 року на світ з’явилася офіційно зареєстрована торговельна марка Coca-Cola, яку зареєстрував виходець із Ірландії – Аза Кендлер. По-справжньому популярним напій став в 1916 році, коли на появилася оригінальна пляшка з гарним написом Кока-Кола. Покупець безпомилково відрізняв Кока-Колу від інших напоїв і віддавав перевагу саме «Колі».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*