Елтон Джон

Елтон Джон за час сценічної кар’єри він випустив 40 альбомів. Це більш ніж серйозно.

Реджинальд Кеннет Дуайт народився 25 березня 1947 року в невеликім англійськім містечку Піннер. Батько його часто бив. Він бажав, щоб хлопчик став банкіром. Але Реджинальд, який любив музику, став брати уроки гри на піаніно із чотирьох років. Дуже серйозні розбіжності виникли між батьком і сином із приводу музичного стилю: Реджинальд, виявляється, любив зовсім не класику… Упертий батько став забирати з будинку всі речі, які могли б нагадувати про рок-н-рол. Але мати співчувала синові й таємно приносила альбоми Літтл Річарда й Джеррі Чі Льюіса.

В 11 років Реджинальд вступив у Королівську академію музики. Але одержати Діплом йому так і не вдалося. Ще в студентські роки він почав кар’єру рок-піаніста, граючи в місцевій команді «Bluesology». До 1965 року група була аматорською. Вона виступала на розігріві інших, більш професійних команд. В 1966 році в групу прийшов новий соліст-вокаліст Джон Балдрі. Був у групі й саксофоніст Елтон Дін. З імен цих двох людей і склав згодом Реджинальд свій сценічний псевдонім.

Незабаром Елтон Джон пішов з колективу. В 1967 році він уклав контракт із молодим автором Берни Топіном. Як стверджували деякі дослідники, вони познайомилися через оголошення в газеті. Як водиться, першою справою молоді люди відзначили збіг музичних смаків і незабаром написали першу спільну пісню «Scarecrow». У цей час вони працювали на компанію «DJM» Діка Джеймса, який був музичним видавцем «Бітлз», але для Елтона Джона й Берні Топіна це нічого не значило: Джеймс платив їм мало, зовсім не як «Бітлз».

Пізніше Елтон Джон став випускати сінгли під своїм іменем. Критики озивалися про них доброзичливо, але в хіт-парадах ці пісні високо не піднімалися. В 1969 році вийшов дебютний альбом Елтона Джона «Empty Sky», теж не замічений публікою. Далі був виданий альбом «Elton John» (1970), який забезпечив авторові перше визнання, сінгл «Your Song» посів друге місце в британських списках популярності. Початок був покладений, і Елтон Джон почав випускати один хітовий альбом за іншим. Сім наступних незмінно покоряли британські хіт-паради. Пізніше, починаючи з 1971 року, Елтон Джон і Берні Топін повторили немислимий успіх «Бітлз»: в американських хіт-парадах у деякий час було чотири альбоми з їхніми піснями! Поступово Елтон Джон стає зіркою першої величини. Він старанно дотримується іміджу зірки: хуліганить на концертах, заплигуючи на рояль, граючи всіма частинами тіла. Робив він це, звичайно ж, спеціально, щоб шокувати публіку. Славу колишнього студента Королівської музичної академії він підкріплював славою сценічного бузотера.

Елтон Джон

У середині 70-х характер статей про Елтоне Джону раптом змінився й наповнився ледве чи не трагічними нотками. Як виявилося, співак лисіє… Що він тільки не робив зі своїми волоссями! Але зрештою йому вдалося розв’язати й цю проблему: лисим він не став.

У середині 70-х Елтон Джон був у зеніті слави, багато раз виступав у компанії інших знаменитих музикантів, наприклад із Джоном Ленноном, і навіть став хрещеним батьком його сина Шона.

В 1977 році Елтон Джон приїхав на гастролі в СРСР. Увесь світ був здивований такою поведінкою рок-зірки, що вирішив виступати за «залізною завісою».

На початку 80-х музика Елтона Джона змінилася, стала більш блюзовою. Але успіх 70-х років повторити не вдавалося. Артист, ще в 1976 році, що привселюдно заявив про свою бісексуальність, в 1984 році раптом одружився на Ренаті Блевелл. Подружжя прожило разом чотири роки, але зрештою шлюб розпався. Трохи пізніше, наприкінці 80-х років, близький друг співака Райан Уайт помер від СНІДу. Це так подіяло на Елтона Джона, що він заснував «Elton John AIDS Foundation», a після газетних публікацій увесь світ довідався, що сам він — ніякий не бісексуал, а самий справжній гей.

В 1994 році Елтон Джон записав ряд чудових пісень для мультфільму « Король-Лев», за що співака удостоїли самих престижних нагород, а королева Єлизавета II подарувала йому звання командора Британської імперії.

Музикант став одним із засновників розташованої в Лондоні видавничої компанії «Rocket». Елтон Джон працював зі знаменитим лібретистом Тімом Райсом над новим проектом компанії «Walt Disney», в основі якого — опера «Аїда» Джузеппе Верді.

В альбомі «The Big Picture» (1997) є пісня «Candle In The Wind», написана багато років тому й присвячена Мерлін Монро. Елтон Джон переписав слова пісні на згадку про загиблу принцесу Діану.